Pigūs skrydžiai

Lėktuvas – tai bene patogiausia, greičiausia, viena iš saugiausių, ir be abejo, keliaujant dideliais atstumais, pigiausia transporto priemonė. Aišku pigūs skrydžiai ne visada prilygsta pilnaverčiams skrydžiams, tad kuriuos pasirinkti?

Tad pirmiausia pradėkime nuo to, kada labiausiai apsimoka rinktis kelionę lėktuvu. Bandant sutaupyti, kai keliaujama gana trumpais atstumais, lėktuvai ne visada yra pigus ir geras pasirinkimas, tuomet tai greičiau tampa prabangos reikalu. Štai didėjant kelionės atstumui, atitinkamai labiau ir apsimoka keliauti lėktuvu – kelionės traukiniu dažnai būna gana ilgos ir brangios, vandens transportas taip pat nėra „lankstus“ ir galu gale – kelionė automobiliu ar autobusu yra labai varginanti, ir be abejo, užtrunka ilgiausiai, ypač kai kalbama apie itin didelius atstumus.

Tad dabar, kai norite rinktis būtent kelionę lėktuvu, ateina ar vienas apsisprendimo momentas – ar rinktis bendrovę, kuri teikia pigius skrydžius, ar bendrovę, kuri prioritetą teikia pilnaverčiams skrydžiams?

Tiek pigūs skrydžiai, tiek tradiciniai skrydžiai turi savo pliusų ir minusų, tad atidžiai išnagrinėkime abiejų tipų oro kompanijų siūlomas paslaugas.

Visų pirma, tai pigių skrydžių bendroves verta rinktis tuomet, kai kelionės yra ganėtinai trumpos ir itin ypatingi patogumai nėra reikalaujami. Taip pat verta žinoti, kad pigių skrydžių kompanijos visiškai nekeičia aviabilietų kainos, nepaisant to ar Jūs pirksite atgalinį bilietą ar ne, o štai tradicinių skrydžių bendrovės, neperkant atgalinio bilieto, gana smarkiai kilsteli kainą. Tad kai neplanuojate artimiausiu metu grįžti iš ten, kur keliaujate, ir siekiate sutaupyti, Jums „šviečiasi“ galimybe savo tikslą pasiekti kur kas pigiau.

Taip pat verta paminėti ir faktą, kad renkantis pigius skrydžius, visiškai nesvarbus grįžimo laikas renkantis atgalinį bilietą – jūs galite grįžti, kad ir tą pačią dieną. Štai tradicinių skrydžių bendrovės turi savas taisykles, tokias kaip „kelių dienų taisyklė“, kai atgalinio bilieto tai pačiai, ar dienai į priekį gauti nepavyks. Dėl šios priežasties, jei Jūsų kelionė truks vos keletą dienų, jos kaina gali itin smarkiai išaugti.

Visgi, jei kolkas viskas ir klojosi tradicinių skrydžių bendrovių nenaudai, galime paminėti ir keletą gana svarių argumentų, kodėl jas rinktis gali būti verta.

Pirmiausia, tai Jums nereikia papildomai mokėti už įlaipinimą, ar papildomą bagažą. Taip pat oro uosto darbuotojai dažnai “nepastebi” kelių kilogramų papildomų kilogramų Jūsų bagaže. Taip pat tradicinių skrydžių oro bendrovės Jums pasiūlys ir nemokamų gėrimų skrydžio metu, ko vargu ar galima tikėtis iš pigių skrydžių bendrovių.

Negana to, reikia nepamiršti, kad pigūs skrydžiai, pridėjus įvairius mokesčius pasidaro gana brangesni. Paprastai prie nurodytos bilieto kainos gali prisidėti 40 ar 100 litų suma, priklausomai nuo to iš kur ir į kur skrendate. Tokių dalykų retai pasitaiko tradicinių skrydžių bendrovėse, kur nurodyta suma dažniausiai yra galutinė.

Taip pat verta tiksliai žinoti, kiek rankinio bagažo imsite su savimi. Pigių skrydžių oro bendrovės paprastai leidžia pasiimti tik rankinį bagažą, tuo pačiu metu įsinešti nešiojamąjį kompiuterį, ar dar kokią nors dalį rankinio bagažo gali būti sunku.

Tad tikimės, kad padėjome Jums apsispręsti ar Jūsų pasirinkimas turėtų būti tradiciniai, ar pigūs skrydžiai. Pigius skrydžius verta rinktis tuomet, kai vykstate ne itin didelius atstumus, kai patogumas nėra Jums pagrindinis prioritetas, na ir kai Jums yra reikalingas atgalinis bilietas, o vietoje, kurioje keliaujate užsibūsite gana trumpai. Tiesa, pagrindinis faktorius, lemiantis pigių skrydžių oro linijų pasirinkimą visgi yra kaina, kuri tikrai yra gana nedidelė, net ir susumavus visus papildomus mokesčius.