Surengė instaliaciją iš senų telefonų

Jeigu tik jums prireikia naujos ryšio priemonės, tai telefonai internetu kuo lengviausiai parduodami visuose telefonų salonuose, elektronikos parduotuvėse ir kitur. Naujus telefonus mes perkame vieną po kito, ir dėl to kai kam gali kilti klausimas, ar yra koks nors senų telefonų perdirbimas? Šis klausimas iš tiesų labai aktualus mūsų visuomenei, kadangi tuos senus telefonus tikrai kažkaip reikia perdirbti. Tik kaip, ir kas tą turėtų daryti? Pasirodo, industrijoje tai tikrai yra daroma, dėl to ir būna superkami seni telefonai internetu. O štai menininkas amerikietis Džonas nusprendė pademonstruoti, kad komunikacija yra labai materialus dalykas. Dėl to jis surinko į miesto gyventojų daugybę jų senų telefonų ir įvyko toks savotiškas telefonų perdirbimas į meninę instaliaciją.

Menas kelia klausimą, kas yra komunikacija

Telefonai jumsKaip atrodo ši instaliacija? Tai tarsi didžiulė siena, pastatyta būtent iš telefonų. Ji tiesiog sulipdyta iš jų, ir dėl to atrodo labai keistai. Tačiau įdomu tai, kad tai nėra vientisa siena, o yra būtent tam tikras labirintas iš telefonų. Menininkas sako, kad jo idėja buvo pavaizduoti mus siejančius ryšius. Mes visada dabar taip lengvai vieni su kitais susisiekiame, nes tą mums ir leidžia padaryti telefonai, tačiau tas ryšys praranda savo fizines savybes. Taigi, telefonai ir instaliacija iš jų, leidžia atskleisti, kaip iš tiesų tas ryšys gali atrodyti, jeigu mes jį bandytume įgyvendinti fiziškai.

Telefonus aukojo visas miestas

Tam, kad instaliacija įvyktų, menininkas prašė daugybės žmonių paaukoti jam telefonus. Jis surengė kelias viešas akcijas, kurių metu būdavo skaitoma poezija, daromi performansai ir atliekami visokie visuomenę provokuojantys pasirodymai su telefonais. Taip per kelis mėnesius Džonui pavyko surinkti reikiamą senų telefonų kiekį. Viso jis siekė apie 10 tūkstančių telefonų. Tas kiekis vertė susimąstyti ir apie tai, kad jeigu tiek galėjo atsirasti viename mieste iš žmonių, kurie tiesiog norėjo prisidėti prie akcijos, tai kiek apskritai tų telefonų atsiranda, ir kaip dažnai jie patenka perdirbinėtojams? Juk jeigu visi perkame naujus telefonus, tai išmetame senus.

Ekspozicijos ateitis

Tai yra laikina ekspozicija. Kaip sako jos autorius Džonas, laikas pats ją patobulins. Ji yra palikta viešoje miesto erdvėje, todėl yra normalu (to ir tikisi menininkas), kad vėliau ji pasidarys įdomi vagišiams, taip pat ir oras, oro sąlygos, lietus, sniegas ir kiti dalykai instaliaciją tiesiog sugadins.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *