Dokumentų tvarkymas: Utilizacija

Bet kurios organizacijos veikla yra susijusi su pastoviu naujų dokumentų atsiradimu: dokumentų saugojimas vieniems dokumentas baigiasi, bet iš kart atsiranda naujų dokumentų kuriuos reikia tvarkyti.

Dokumentų saugojimasPraėjus šiek tiek laiko susidaro nemenka krūva dokumentų ir atsiranda poreikis tuos dokumentus kokiu nors būdu sunaikinti. Šį procesą yra būtina atlikti juridiškai tvarkingai, neprarandant konfidencialios informacijos.

Šiuolaikinis dokumentų tvarkymas yra būtinas

Oficialių dokumentų saugojimas ir naikinimas yra svarbi archyvavimo paslaugas teikiančių bendrovių darbo dalis. Prieš išsiunčiant dokumentus naikinimui, speciali komisija turi atlikti naikinamų dokumentų analizę, tam kad nebūtų sunaikinti vertingi ar reikalingi dokumentai.

Nereikalingų dokumentų utilizavimą yra patariama patikėti profesionalam, pvz: UAB „Archyvavimo sprendimai“ tam, kad būtų galima atlikti dokumentų naikinimą su specialia įranga, greitai ir kokybiškai.

Šiandien egzistuojantys dokumentų naikinimo būdai:

  • Stacionarus pramoninis dokumentų naikintuvas ir pramoninis presas. Šis greitas ir nebrangus dokumentų naikinimas tinka tik popieriniams dokumentams.
  • Deginimas (terminis apdorojimas) aukštos temperatūros krosnyje. Šiuo būdu yra naikinami visi degantys informacijos šaltiniai pvz: slapti dokumentai, plastikinės bankų kortelės ir mokėjimo kortelės.
  • Išvežtinė dokumentų utilizacija. Užsakovo užsakymu specialiu automobiliu kuris yra pritaikytas dokumentų naikinimui atvažiuoja į jo norimą vietą ir ten naikina dokumentus.

Reikalavimai keliami dokumentas kurie bus naikinami:

  • Savo sudėtyje jie negali turėti žėručio, plastiko, putų polisterolio, celiofano.
  • Naikinimo metu dokumentai negali išskirti į atmosferą jokių nuodingų ir toksinių medžiagų.
  • Juose negali būti perdirbimui netinkamų medžiagų.

Šiuolaikinis dokumentų tvarkymas leidžia įgyvendinti dokumentų naikinimą kokybiškai, sumažinant informacijos nutekėjimą iki minimumo. Po naikinimo visi jūsų dokumentai yra perdirbami į briketus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *