Virtuves baldai

10 dalykų, kuriuos privalo turėti kiekviena virtuvė

Apibendrinus dažnus dizainerių patarimus bei įvairius jų sprendimus virtuvėms, galima išskirti dešimt pagrindinių dalykų, kurie turėtų atsirasti kiekvienoje virtuvėje – nepriklausomai nuo to, ji didelė ar maža, moderni ar retro stiliaus.

1. Natūralus apšvietimas. Net ir turėdami mažiausią virtuvę, stenkitės joje išgauti kiek daugiau natūralios šviesos, kadangi virtuvei ji suteikia jaukumo, kurio negali suteikti net ir kokybiškiausias šviestuvas. Jeigu tik turite galimybę, pasistenkite lango zoną laikyti kaip įmanoma atviresnę – ypač aukšti virtuves baldai turėtų būti laikomi toliau nuo lango, o užuolaidų ant lango nekabinkite visai, arba kabinkite tik tokias, kurios lango per daug neuždengtų. Tam puikiai pasitarnaus ilgesnis nei lango plotis karnizas – tokiu būdu užuolaidos sieks tik lango kraštus ir neuždengs paties lango.

2. Komfortas. Neįtikėtina, tačiau nemažai dizainerių siūlo savo virtuvėje patalpinti ir minkštų baldų arba net židinį primenančią krosnelę – viskas tam, kad virtuvėje būtų jauku ne tik gaminti, bet ir susiburti visai šeimai. Toks pasiūlymas puikiai tinka virtuvėms, kurios yra sujungtos su svetaine. Arba itin erdvioms virtuvėms, kuriose puikiai gali tilpti ir papildoma sofa ar kavos stalelis. Tačiau komfortui sukurti į virtuvę nebūtinai reikia tempti visą sofą – minkštu virtuvės akcentu gali tapti ir tokie virtuvės baldai kaip kėdės, jeigu tik turėsite pakankamai fantazijos jas atitinkamai dekoruoti.

Virtuves baldai
Virtuves baldai

3. Stilių, formų bei faktūrų įvairovė. Kuomet projektuojami virtuvės baldai, dizaineriai skatina nebijoti maišyti medžio, metalo ir kitokių detalių, mat jų įvairovė virtuvėje sukuria jaukumą, žaismingą nuotaiką ir padeda išvengti itin šalto virtuvės stiliaus.

4. Sala. Jeigu tik Jūsų virtuvės erdvė tai leidžia, salos įkurdinimas virtuvėje yra būtinas. Sala yra ne tik praktiškas, bet ir labai stilingas sprendimas – turint salą, Jūsų virtuvės baldai neatrodys pernelyg susigrūdę. Net jeigu Jūsų virtuvė ir pakankamai didelė, joje įkurta sala vis tiek neabejotinai sutaupys erdvės, tapdama kone socialiniu virtuvės traukos centru.

5. Nerūdijantis plienas. Ši neutrali, itin išbaigta medžiaga virtuvėje dera beveik su viskuo, niekada neišeis iš mados, o jo patvarumas neįtikėtai atsparus laikui. Nerūdijančio plienas detalių pasirinkimas virtuvėje – neabejotinas klasikos arba praktiškumo mėgėjų sprendimas.

6. Stilinga kriauklė. Toks, atrodytų, visiškai paprastas virtuvės baldų priedas kaip kriauklė, gali tapti bene stilingiausiu virtuvės akcentu, jeigu tik pasitelksite savo turimą fantaziją bei sumanumą. Štai senovinio stiliaus, šlifuoto metalo kriauklė Jūsų virtuvei gali suteikti neįtikėtino jaukumo, o šalia tokios kriauklės pastatytas žalias augalas atrodys ypač originaliai, o galbūt net padės nukreipti dėmesį nuo kiek problemiškesnių virtuvės vietų.

7. Integruotas šaldytuvas. Didžiulis, baltas, nuobodus šaldytuvas jau seniai yra atgyvenęs pasirinkimas, jokiu būdu nepridedantis originalumo Jūsų virtuvei. Šiandien virtuvės baldų gamintojai siūlo pačius įvairiausius sprendimus, kaip šį nestilingą virtuvės prietaisą paversti originaliu traukos centru. Virtuvės baldai su tinkamai integruotu šaldytuvu tiesiog susilies ir neskaidys virtuvės erdvės.

8. Esminis akcentas. Kiekvienoje virtuvėje privalo būti nors vienas akcentas, kuris traukia akį. Tokiu akcentu, be abejo, gali būti ir itin įmantrūs virtuvės baldai, tačiau jeigu tokių neturite, esminiu akcentu gali tapti ir gartraukis, kriauklė, stilingai išdėlioti uogienės stiklainiai, o galbūt – net virtuvinė pirštinė. Tokie akcentai ne tik suteikia jaukumo, bet gali ir padėti kompensuoti kai kuriuos trūkumus. Pavyzdžiui, stilingos užuolaidos gali paslėpti ne itin stilingą langą.

9. Virtuvės dizaineris. Tai, be abejo, yra ganėtinai brangus malonumas. Tačiau išsirinkus gerą profesionalą netruksite pastebėti, jog tai buvo bene geriausia investicija projektuojant virtuvę. Visai nebūtina prašyti dizainerio, jog jis sukurtų Jums visą virtuvę – neretai gali tiesiog užtekti aptarti su juo Jūsų jau turimas idėjas. Jas išklausęs profesionalas Jums pasiūlys geriausią jų įgyvendinimo būdą, o galbūt net patars, kaip Jūsų turimas idėjas patobulinti. Net ir patys paprasčiausi virtuvės baldai, įvertinti profesionalaus stilisto akimi, gali įgauti naujų spalvų.

10. Daugiafunkciniai prietaisai. Tam, kad Jūsų virtuvės spintelės, lentynos, stalai bei kiti virtuvės baldai nebūtų nukrauti įvairiais mikseriais, blenderiais ir kavamalėmis, verčiau rinktis vieną daugiafunkcinį prietaisą. Tokiu būdu virtuvėje sutaupysite ne tik erdvės, bet ir laiko.