Kalėdos metinė šventė ir tradicijos

Kalėdų šventės gausiai yra įdomios muitinės ir tradicijų. Dalis šitos Kalėdos muitinės ir tradicijų yra širdingai religinga, tuo metu, kai kiti yra pasaulietiški ir atsipalaidavę. Kai kurios šalys taip pat turi nacionalinį skonį savo Kalėdų muitinėje. Taip aiškiai, muitinė ir Kalėdų tradicijos nėra nei ypatingos, nei homogenous po visą pasaulį. Jie tęsia keistis nuo srities į sritį, ir iš šalies į šalį. Populiarios Kalėdų tradicijos tokios kaip dovanų pasikeitimas, puošdamas Kalėdų eglę, Kalėdų rąstą, bugienio šaką, bučiavimasis po amalu ir taip toliau daugmaž yra paplitęs visoms vietoms.

Krikščioniškose šalyse, Kalėdos tapo reikšmingiausia švente metų, ekonomiškai kalbėjimo. Kalėdos yra švęstos dėl trukmės dvylikos dienų po gruodžio 25-ąją Jungtinėje Karalystėje. Ši dvylikos dienų Kalėdų tradicija yra pažymėta didžiulio šventimo ir puotavimo ir galai Dvyliktą Naktį ar Trys karalių Puota. Ši tradicija ilginti Kalėdų šventimą įgyja populiarumą iki metų. Kalėdų šventimas pradeda prieš savaites prieš tikrą dieną Jungtinėse Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje pailginti apsipirkimo sezoną Kalėdų ir taip pat leisti daugiau laiko susitikimams ir sveikinimams.

Šalys, švenčiančios Kalėdas gruodžio 25-ąją, kvieskite dieną prieš ‘Kūčias’ ir diena paskui, keisdamos vardus. Keli mėgsta Vokietiją, Lenkijos paklausimas tai Antros Kalėdos, kai kurios Britanijos tautų sandraugos šalys kviečia dieną po Kalėdų ‘Kalėdų antroji diena’ tuo metu, kai airiai ir Rumunai vadina tai Šv. Stephen Diena. Kažkokia pagoniška Kalėdų muitinė ir tradicijos buvo įtrauktos kai kurių krikščioniškų misionierių į jų šventimą Kalėdų, bet konservatoriaus priedainio Christians nuo bet kokio tokio Kalėdų šventimo. Kalėdų šventimas buvo uždraustas Tarybų Sąjungoje 75 metus po rusų revoliucijos, ir ekstremisto fundamentalistai Christian vis dar laiko Kalėdas pagoniška švente, nesankcionuota prie Biblijos, ir vadinasi griežtai laikosi atokiai nuo to šventimo.

Bet išskyrus šitas religingas ir rimtas potekstes Kalėdų muitinėje ir tradicijose, yra taip pat pasaulietiškų ir labiau atsipalaidavusių Kalėdų švenčių paisymų., Pavyzdžiui, tradicija duoti Kalėdų dovanas yra viena iš bendriausių tradicijų šventės nepriklausomai nuo srities ar šalies. Draugai ir šeimos keičia dovanas ir sveikinimus, vaikai kabina kojines Jungtinėse Valstijose ar laiko tuščias žaislines dėžes Kalėdų eglutės įžiebimas, kad užpildytų jas su žaislais, karamelėmis ar kitomis dovanomis. Kai kuriose vietose, tai yra tradicija ir tradicija vaikams, kad pakeltų batus ant palangių Kalėdų naktį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *