Kodėl reikalingi spalvoti kontaktiniai lęšiai

Laikoma, kad spalvoti kontaktiniai lęšiai – tik madingas dalykėlis. Ir jie reikalingi norint šviešias akis padaryti tamsiomis ir atvirkščiai. Moteris labai vilioja tai, kad galima keisti akių spalvą taip pat kaip ir plaukų spalvą arba odos atspalvį. Bet kontaktinių lęšių paskirtis nėra vien dekoratyvinė.

Kas tai spalvoti kontaktiniai lęšiai? Verta žinoti, kad jie skirstomi į tris tipus: spalvoti, suteikiantys atspalvį ir taip vadinami “crazy”. Paskutiniųjų lęšių dioptrijos yra nulinės ir jie skirti nešioti trumpą laiką. Ant lęšių nupieštas neįprastas paveikslėlis: “linksmasis Rodžeris”, kryžiai, katės vyzdys ir kita, dėl to naktiniame klube arba vakarėlyje lęšių nešiotojas išsiskiria iš kitų.

Atspalvį suteikiantys (tonuoti) lęšiai gali būti ir su dioptrijomis, ir be jų. Skiriamasis atspalvį suteikiančių lęšių bruožas – jie yra permatomi ir nedaug nudažyti. Tokie lęšiai skirti koreguoti regėjimą ir suteikti lengvą dekoratyvinį efektą. Nešiojant juos natūralios spalvos akims galima suteikti kitą atspalvį – pavyzdžiui, žydras akis padaryti turkio spalvos, pilkai žalias – smaragdinėmis.

Spalvoti kontaktiniai lęšiai atlieka didžiulę daugybę funkcijų. Naudojant juos galima radikaliai pakeisti akių spalvą, o naudojant tonuotus lęšius to padaryti neįmanoma. Tačiau yra ir nemažai ligų, kuriomis sergant negalima nešioti spalvotus kontaktinius lęšius. Pavyzdžiui, kai kurių susirgimų vienas iš simptomų yra šviesos baimė (fotofobija). Žmonėms, kurie negali pakęsti šviesos, sukurti spalvoti lęšiai (su dioptrijomis arba be jų), apsaugantys nuo UV spindulių.

Kaip matote, spalvoti kontaktiniai lęšiai – tai ne tik galimybė suvaidinti prieš draugus, kad akyse nešiojate “kaukoles” arba kad iš žydraakės šiaurietės tapote svajinga juodaake moterimi iš rytų. Tai taip pat puikus pasirinkimas žmonėms, turintiems įvairių regėjimo defektų ir norintiems gyventi visavertį aktyvų gyvenimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *