Indijos savitarpio investicinio fondo pramonės istorija

Savitarpio investicinio fondo pramonė yra reikšminga dalis finansų rinkos Indijoje. Tai buvo įvesta Indijoje su tikslu traukti mažus investitorius ir priversti juos investuoti kapitalą finansų rinkoje. Daugeliui, tai tapo privilegijuotu investiciniu pasirinkimu palyginti su banko investicijomis kaip pastovūs indėliai, maži taupymo planai, ir taip toliau, kurie uždirba žemus sugrįžimus. Kadangi savitarpio investicinio fondo planai yra profesionaliai valdyti ir yra labiau skirtingi, dauguma žmonių Indijoje nori investuoti kapitalą į juos.

Šiame straipsnyje, pažiūrėkime į istoriją šios pramonės ir pamatykime, kaip tai užaugo sėkmingai nuo jos įkūrimo.
Įėjimas Indijoje (1963) investicinių fondų sąvoka pasirodė Indijoje su sudarymu Investicinio fondo Indijos (UTI) 1963, kuris yra vandenženklis annals istorijos savitarpio investicinio fondo pramonės Indijoje. Tai buvo pradėta vyriausybės ir Atsarginio Banko Indijos (RBI) su tikslu pritraukti mažus investitorius ir padrąsinti juos investuoti kapitalą į planus, kurie padeda jiems kurti turtą ilgame prabėgime.

Monopolijos era prie UTI (1964-1987) Nustatytas per parlamento aktą 1963, Investicinis fondas Indijos (UTI) turėjo monopolijos padėtį 23 metus ir funkcionavo po reguliavimu RBI 15 metų. Vėliau, tai buvo de-linked nuo RBI 1978 ir veikė po reguliavimu Pramonės plėtros Banko Indijos (IDBI), kuris perėmė administracinę kontrolę nuo RBI. Pirmas UTI vieneto planas buvo pradėtas 1964, ir vėlesni novatoriškesni planai buvo pradėti 1970-aisiais ir 1980-ieji kad pritrauktų ir atitiktų Indijos mažmeninių investitorių poreikį. Artėjant 1987 pabaigai, Vertingi dalykai Po Vadyba UTI (AUM) padidino dešimt kartų į Rs 6 700 crore.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push ({});

Įėjimas visuomeninio sektoriaus žaidėjų (1987) Visuomeninio sektoriaus žaidėjai įėjo į rinką 1987. SBI buvo pirmas non-UTI savitarpio investicinis fondas Indijoje. Tai sėkmingai valdė stambių investuotojų fondus nuo 1988. Tai pradėjo daug planų suteikti investitoriams galimybes gauti naudą, investuojant kapitalą į įvairių Indijos kompanijų akcijas.

Vėliau, tokie planai buvo pradėti Canbank Savitarpio investicinio fondo 1987, Gyvybės draudimo Korporacijos (LIC) 1989, Pandžabo Savitarpio investicinio fondo (Pandžabo Šalies bankas) 1989, Bankas Indijos 1990 ir Bendra Draudimo Korporacija (GIC) 1990. Prie 1993 pabaigos, savitarpio investicinio fondo pramonės AUM padidino septyni kartai į Rs 47 004 crore. Tačiau, UTI išsaugojo jo padėtį kaip dominuojantį žaidėją su 80 % rinkos dalies.

Įėjimas privatusio sektoriaus žaidėjų (1993), Kad aprūpintų platesnį pasirinkimą fondų Indijos investitoriams, privatusio sektoriaus žaidėjams greta užsienio kompanijų leido įeiti į Indiją 1993. Tais pačiais metais, pirmą savitarpio investicinio fondo reguliavimą perdavė, sakydamas, kad visos kompanijos išskyrus UTI turi būti užregistruotos ir valdytos. 1993, buvęs Kothari Pionierius (dabar sujungtas su Franklin Templeton) buvo pirma privatusio sektoriaus savitarpio investicinio fondo kompanija Indijoje. Per 1994-95, 11 privatusio sektoriaus kompanijų pradėjo savo planus, įvedančius novatoriškas investicines strategijas.

SEBI reguliavimas (1996) pramonė paliudijo jūros pakeitimą 1990-aisiais. 1993, pramonė pradėjo funkcionuoti po reguliavimu Saugumo ir Keičiama Valdyba Indijos (SEBI). Tai yra, turbūt, sudėtingiausios reguliavimo pastangos pramonės istorijoje. Todėl, buvo proveržis skaičiumi savitarpio investicinio fondo namų su daugeliu užsienio žaidėjų, įkuriančių jų kompanijas Indijoje. Artėjant 2003 pabaigai, buvo 33 kompanijos su visu AUM Rs 1,21,805 crore.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push ({});

2003, UTI buvo disaggregated į du objektą. Iš jų, kiekvienas yra Investicinis fondas Indijos su AUM Rs 29 835 crore (kaip ant Jan 2003). Tai funkcionavo po administratoriumi ir pagal taisykles, įrėmintas Indijos Vyriausybės. Tai neatvyksta po savitarpio investicinio fondo reguliavimo sritimi.

Antras yra UTI Mutual Fund Ltd, remtas valstybinio Banko Indijos, Pandžabo Šalies banko, Banko Vadodaros ir Indijos LIC. Tai užregistruojama SEBI ir funkcijose pagal savitarpio investicinio fondo reguliavimą. Šiuo metu Investicinis fondas Indijos darbų po vardu UTI ir kai kurie iš jo ankstyvesnių planų buvo palaipsniui užbaigtas. Tačiau, UTI lieka būti didžiausiu žaidėju pramonėje.

Greitas pramonės vystymasis pritraukė daug tarptautinių kompanijų kaip Ištikimybė, Franklin Templeton, ir taip toliau į indų rinką. Dabar yra 44 žaidėjai rinkoje (kaip 2012 m. kovo), su AUM Rs 6.92 lakh crore (kaip 2012 m. birželio).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *