Kreditai: dažniausiai užduodami klausimai

Kai kurie teigia, kad vadinamas „greitasis“ kreditas,tačiau tai tėra klaidinga susiformavusi nuostata. Pats savaime kreditas nėra blogas, nebent jis paimamas neatsakingai ir dėl to vėliau reikia kentėti pasekmes. Vis dėlto, kreditas gali būti tikras išsigelbėjimas tam tikrose gyvenimo situacijose.

kreditaiKokiais atvejais patartina imti kreditą? Kreditai neturėtų būti imami vien todėl, kad norisi daugiau pinigų ar norite padengti ilgalaikės paskolos mėnesinę įmoką. Kadangi ilgalaikės paskolos įmokos turi būti pervedamos kiekvieną mėnesį, todėl tai tikrai nėra išsigelbėjimas: nors šį mėnesį įmoką sumokėsite, tačiau jokių garantijų, kad kitą mėnesį jūsų finansinė būsena bus geresnė, nėra. Kreditas gali būti imamas tuo atveju, kai pritrūkote šiek tiek pinigų svarbiam pirkiniui, vaistams ar kitoms nenumatytoms išlaidoms. Taip pat kreditai gali būti imami ir tuo atveju, jei netikėtai pritrūko šiek tiek pinigų iki algos, tačiau, žinoma, turite būti tikri, kad algą gausite laiku.

Kas gali pasiimti kreditą? Jūs turite būti pilnametis asmuo, gaunantis pastovias pajamas. Taip pat kai kurios kredito bendrovės reikalauja, kad dabartinėje darbovietėje jau būtumėte išdirbę bent tris mėnesius.

Kam kreditai nesuteikiami? Nepilnamečiams, nedirbantiems, nemokiems asmenims (kurie turi pradelstų mokėjimų).

Kas bus, jei vėluosiu grąžinti kreditą laiku? Už kiekvieną pradelstą dieną bus skaičiuojami delspinigiai (už dieną maždaug pusė procento nuo pasiskolintos sumos). Vėliau, jei ir toliau nesumokėsite skolos, jums bus siunčiami įspėjimai ir galite būti įtraukti į skolininkų bazę.

Kiek laiko duomenys apie įsiskolinimą saugomi bazėje? Duomenys gali būti saugomi net iki 10 metų.

Kuriam laikui gali būti teikiamas kreditas? Jei skolinatės nedidelę pinigų sumą, ir ją planuojate grąžinti viena įmoka, kreditas galima išduodamas 1-4 savaitėms, tačiau, jei skolinatės didesnę sumą, kreditas gali būti suteikiamas pusmečiui ar metams, tačiau kas mėnesį turėsite mokėti nustatytą sumą.

Kiek galima pasiskolinti? Priklausomai nuo to, kokiam laikui skolinatės. Jei mėnesiui, tuomet galite pasiskolinti 40 procentų savo mėnesinių pajamų, jei ilgesniam laikui, galite pasiskolinti kelis tūkstančius litų, tačiau ir čia bus vertinamos jūsų mėnesio pajamos.

Kodėl tokios didelės palūkanos? Kadangi kreditas suteikiamas internetu, be laidavimo ar užstato, padidėja rizika, kad klientas skolos negrąžins. Vis dėlto, kai kurie kreditoriai siūlo pirmąjį kreditą pasiimti nemokamai, jei jis bus grąžintas laiku, o tai reiškia, kad grąžinti reikės tokią pačią sumą, kaip ir pasiskolinote.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *