Automobilių nuomos Europoje ypatumai

Automobilių nuoma yra puikus pasirinkimas tuo atveju, kuomet norite keliauti ir aplankyti kuo daugiau nuostabių vietovių, tačiau neturite automobilio. Tokia situacija gali ištikti dėl įvairių priežasčių (automobilis sugedo, atvykote iš kitos šalies, grįžote iš užsienio ir pan.).  Ko gero, jums nekils klausimų, jei bus reikalinga automobilių nuoma Kaune ar kitame mūsų šalies mieste, tačiau jei kelionės mastas bus didesnis ir apims keletą Europos šalių, tuomet tiesiog būtina pasidomėti automobilių nuomos Europoje ypatumais.

automobilių nuoma KauneVisų pirma, verta pakalbėti apie amžiaus cenzą. Įprasta, jog įvairiose Europos šalyse alkoholis yra parduodamas sulaukus skirtingo amžiaus, tas pats pasakytina ir apie automobilių nuomą. Štai, pavyzdžiui, mūsų šalyje automobilį gali išsinuomoti asmenys, kurie yra ne jaunesni nei 21 metų amžiaus, tuo tarpu yra šalių, kuriose šią transporto priemonę gali išsinuomoti net 20 – ečiai, taip pat yra šalių, kuriose amžiaus cenzas yra ribojamas dar griežčiau: norint išsinuomoti automobilį, reikia būti ne jaunesniam nei 23 metų amžiaus. Taigi, prieš kur nors vykdami, būtinai pasidomėkite, kokie amžiaus cenzai yra taikomi šalyje, į kurią ruošiatės vykti – priešingu atveju jūsų kelionės planai gali pasikeisti arba sugriūti. Tačiau jaunas amžius nėra vienintelė kliūtis, kuri gali pakeisti ar sugriauti jūsų planus – dera nepamiršti, jog daugelyje Europos šalių automobiliai yra išnuomojami ne vyresniems nei 75 metų amžiaus senjorams.

Vykstant į kitą šalį dera pasidomėti ne tik amžiaus cenzais, bet ir tos šalies įstatymais. Atminkite, jog įstatymų nesilaikymo kelionės metu galite patirti tam tikrų nesklandumų.

Dera atminti ir tai, jog kai kuriose Europos šalyse tenka mokėti nedidelius kelių mokesčius. Šį mokestį susimokėti teks, jei keliausite po: Airiją, Austriją, Čekiją, Graikiją, Ispaniją, Italiją, Jungtinę Karalystę, Lenkiją, Portugaliją, Prancūziją, Slovakiją, Slovėniją ir Vengriją. Kiekvienoje iš šių šalių mokesčiai yra skirtingo dydžio, tad prieš išvykdami nepamirškite paieškoti informacijos internete. Priklausomai nuo šalies, jums bus išduodamas apie sumokėtą mokestį patvirtinantis kvitas arba užkliuojamas specialus lipdukas.

Keliaujant po svečias šalis išsinuomotu automobliu, svarbu ne tik laikytis įstatymų, susimokėti mokesčius, bet ir neprisidaryti nemalonumų. Viena didžiausių problemų, dėl kurios kyla skaudžios nelaimės kelyje yra alkoholis. Žinoma, bus geriausia jei užvairo sėsite būdami visiškai blaivūs, bet jei jau teko ragauti alkoholinių gėrimų, turėtumėte atminti, jog kai kuriose Europos šalyse leistinas alkoholio kiekis kraujyje siekia 0,8 promilės.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *