Miškas šauna ir rinka

Kai aš buvau Pietų Metodisto universitete, dirbančiame ties mano MBA, mano ekonomikos profesorius panaudojo analogiją, kurią aš niekada neužmiršiu, toks, kad aš galvoju padeda aiškinti einamąją ekonomiką.

"Visi gyvūnai, kurie gyvena miško baimės miško ugnyje," pasakė jis. "Bet be ugnies, miškas mirtų. Negyva mediena didėtų. Ta mediena slopina vystymąsi, tokiu būdu kuo negyvesnė mediena, tuo mažiau vystymosi. Kai miško ugnis prasiskverbia, ji sudegina visą medžiagą, tai neleidžia vystymuisi vykti. Tai atjaunina mišką ir leidžia tam užaugti vėl."
Tai yra tas pats su ekonomika. Nuo 2002 iki 2007, mes sukūrėme masinį kiekį skolos – kitaip tariant, negyva mediena. Trys skirtingos grupės buvo atsakingos: vartotojai, korporacijos, ir vyriausybės. Tada 2008 miško ugnis atėjo. Tai buvo baisi ugnis, yra be abejo. Bet tai iššluostė toną beviltiškos skolos ir išvalė kelią vystymuisi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push ({});

Tas vystymasis vyksta? Aš galvoju taip. Jūs žinojote, kad praėję metai buvo pirmi metai, kur vartotojai išleido daugiau jų debetinėms kortelėms, negu jie padarė ant jų kreditinių kortelių? Jie gavo žinutę. Vartotojai dabar nori mokėti grynais taip, jie neužstringa su didžiuliais skolos kiekiais. Vartotojo balansas yra labai, labai pagerintas. Korporacijos taisosi, taip pat. Jie yra liesi ir šykštūs. Jie gauna didelę naudą. Jie sėdi ant geriausių balansų, kuriuos jie turėjo per dešimtmečius.

Vyriausybių ugnis, nors, vis dar dega. Vyriausybės yra de-nupirkimas-gavus-paskolą, kas reiškia, kad jie mažina savo skolinimąsi ir mokėjimą grynaisiais už skolą. Kaip miško ugnis, tai skausminga, ir niekas nemėgsta to. Ir kadangi ši ugnis vis dar dega, mes turime daug dūmų, temdančių mūsų ateities vaizdą. Mes jaučiame likimą ir tamsą todėl, kad mes negalime pamatyti prieš mus.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push ({});

Bet aš manau, kad mes esame ant krašto vieno iš didžiausių vystymosi ciklų, kuriuos mes kada nors pamatėme. Kodėl? Pasirodančios rinkos pagaliau priėmė kapitalizmą. Šitos rinkos yra jaunos, motyvuojamos, ir išvystymas. Jie ketina norėti vidutinės klasės gyvenimo, ir jie ketina užauginti pasaulio ekonomiką draminiu tempu.

Kai tik mes įveikiame šią paskutinę ugnį, aš manau, kad mes galėjome turėti dešimtmetį ar du labai, labai galingas vystymasis. Bus svarbu pasinaudoti galimybėmis, bet taip pat ir įstatyti gynybą į jūsų strategiją. Nauda iš vystymosi, bet ruošiasi kitai miško ugniai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *